Исихазм

Автор Тема: Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят  (Прочитано 13792 раз)

GeorgiZ

  • Сообщений: 128
    • Просмотр профиля

Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #15 : 12 Октябрь 2005, 19:02:29 »
И удалился от нас "Человек" сей...   :adieu

уже не посреди нас   :think

Человек

  • Гость
Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #16 : 12 Октябрь 2005, 21:25:17 »
Цитировать

Добрый человек, простите, какая связь между ответом Ему и Вам? При всем своем уважении, Вы не задаете вопрос, Вы требуете ответа как власть имущий. А разве дана Вам эта власть-требовать ответа у нас? Сейчас и здесь?
 
И как может человек с уверенностью утверждать, что он наследовал Жизнь Вечную?
Святые, умирая, просили дать им еще время для покаяния, не тем ли паче мы, вовсе грешные люди?
Ведь иная логика земная и Небесная?
 
Вам ли, имеющему той же состав перстный, требовать? не должно ли так же, как и любой из нас, просить даровать время на покаяние?
Да еще и в том, что ввели братию в соблазн?!

...
Ну ладно, хотя, мне, вообще-то, по барабану...  )))






Цитата: Человек
Цитировать
Человече, а что даст тебе ответ на твой вопрос?

Радость о каждом человеке наследовавшем Жизнь Вечную.

Человек

  • Гость
Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #17 : 12 Октябрь 2005, 21:50:59 »
Добрый человек, простите, какая связь между ответом Ему и Вам? При всем своем уважении, Вы не задаете вопрос, Вы требуете ответа как власть имущий. А разве дана Вам эта власть-требовать ответа у нас? Сейчас и здесь?

Да, власть моя власть Священнослужителя.

И должно вам  держать ответ за дела ваши сейчас и здесь.



И как может человек с уверенностью утверждать, что он наследовал Жизнь Вечную?
Вам, изучающим Умное Делание, полностью известно КАК.

 
Святые, умирая, просили дать им еще время для покаяния, не тем ли паче мы, вовсе грешные люди?
Не лгите на святых: прежде чем человек стал свят он всецело принес плод покаяния Господу Иисусу Христу.
 

Ведь иная логика земная и Небесная?
Логика едина - Божия. Аминь.


Вам ли, имеющему той же состав перстный, требовать?не должно ли так же, как и любой из нас, просить даровать время на покаяние?

Требую не я , требует Господь Бог чтобы исполнили вы Его Слово.

 
Да еще и в том, что ввели братию в соблазн?!
Сколько однако в вас зломыслия, что вопрос о исполнении Воли Господа преподносите как соблазн для братии.

Evgeny

  • Сообщений: 1187
    • Просмотр профиля

Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #18 : 12 Октябрь 2005, 22:35:44 »
Цитата: GeorgiZ
И удалился от нас "Человек" сей...   :adieu

уже не посреди нас   :think


Как же жди, от протестантских проповедников не так то просто отделаться. Ни за что не удалиться пока не скажут ему, исполнили мы волю Божию или нет . А вот всё равно не скажем

viktor

  • Сообщений: 733
    • Просмотр профиля

Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #19 : 13 Октябрь 2005, 01:27:04 »
Человек, тут некоторые уже много лет в церкви, могут и в морду за базар на тему святости дать! Подавай заявку на канонизацию и не взрывай мозг, зануда!
...И скорее справа, чем правый,
Я был более слово, чем слева...

viktor

  • Сообщений: 733
    • Просмотр профиля

Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #20 : 13 Октябрь 2005, 01:34:01 »
В эфире форум "Православные целебные грани созвучия или сделаем мир чище и святее" или "Забань святого и выиграй суперприз - набор для самобальзамирования". Оставайтесь с нами, в прелести.
...И скорее справа, чем правый,
Я был более слово, чем слева...

Человек

  • Гость
Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #21 : 13 Октябрь 2005, 06:59:05 »

Заушен Бичеван Поруган Распят Кого ради?...

из АКАФИСТА
блаженной старицы Матроны
Кондак 13

О блаженная мати и Господа, услыши ныне воспеваемое тебе хвалебное пение и моление, обещавшая и по смерти слышати вопиющих к тебе, и испроси у Спасителя нашего Господа Иисуса Христа грехов наших прощения, христианския кончины жизни нашея и добраго ответа на Страшннем Судищи Его, да и мы со всеми помилованными Богом, сподобимся в селениях райских славити Святую Троицу красным пением: Аллилуия Аллилуия Аллилуия!



Жив Господь Бог мой.

Лена

  • Гость
Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #22 : 13 Октябрь 2005, 08:52:27 »
Откуду начну плакати окаяннаго моего жития деяний? кое ли положу начало, Христе, нынешнему рыданию? но, яко благоутробен, даждь ми прегрешений оставление. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Гряди, окаянная душе, с плотию твоею, Зиждителю всех исповеждься и останися прочее преждняго безсловесия, и принеси Богу в покаянии слезы. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Первозданнаго Адама преступлению поревновав, познах себе обнажена от Бога и присносущнаго Царствия и сладости, грех ради моих. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Увы мне, окаянная душе, что уподобилася еси первей Еве? видела бо еси зле, и уязвилася еси горце, и коснулася еси древа, и вкусила еси дерзостно безсловесныя снеди. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Вонми, Небо, и возглаголю, земле, внушай глас, кающийся к Богу и воспевающий Его. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Вонми ми, Боже, Спасе мой, милостивым Твоим оком и приими мое теплое исповедание. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Согреших паче всех человек, един согреших Тебе; но ущедри, яко Бог, Спасе, творение Твое. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Вообразив моих страстей безобразие, любосластными стремленьми погубих ума красоту. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Буря мя злых обдержит, благоутробне Господи; но яко Петру и мне руку простри. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Оскверних плоти моея ризу и окалях, еже по образу, Спасе, и по подобию. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Омрачих душевную красоту страстей сластьми и всячески весь ум персть сотворих. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Раздрах ныне одежду мою первую, юже ми изтка Зиждитель из начала, и оттуду лежу наг. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Облекохся в раздранную ризу, юже изтка ми змий советом, и стыждуся. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Слезы блудницы, Щедре, и аз предлагаю, очисти мя, Спасе, благоутробием Твоим. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Воззрех на садовную красоту и прельстихся умом: и оттуду лежу наг и срамляюся. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Делаша на хребте моем вси начальницы страстей, продолжающе на мя беззаконие их. (Помилуй мя, Боже, помилуй мя)
Милосердия двери отверзи ми, благословенная Богородице, сильне на тя надеющейся!

Человек

  • Гость
Освящайся и будь Свят , ибо Я Свят
« Ответ #23 : 13 Октябрь 2005, 21:29:46 »
Цитировать

Милосердия двери отверзи ми, благословенная Богородице, сильне на тя надеющейся!



АКАФИСТ ВЗЫСКАНИЕ ПОГИБШЕГО

КОНДАК 1

Святой Боже , Святой Крепкий , Cвятой Безсмертный :
помилуй нас . ( Читается трижды с крестным знамением и поясным поклоном )
Все естество Ангельское безпрестанно славит Пресвятое Имя Твое , Иисусе ,
Свят Свят Свят вопиюще , мы же грешнии на земле бренными устнами воспеваем : Аллилуия ! Аллилуия ! Аллилуия !

ИКОС 1

Господи ! Ты прибежище мое от скорби обдержащие мя . Ты Господи , Радость моя ! Избави мя от обышедших мя . Да будут слова уст моих и помышления сердца моего благоугодны пред Тобою , Господи , твердыня моя и избавитель мой !
Господи ! Отверзи уста мои , и уста мои возвестят хвалу Твою .
Ибо так говорит Высокий и Превознесенный , Вечно живущий - Святой Имя Его ! Укажи мне , Господи , пути Твои , и научи меня стезям Твоим .
Направь меня на Истину Твою , и научи меня , ибо Ты Бог Спасения моего :
на Тебя надеюсь всякий день . Ибо Слово Господне право , и все дела Его верны . Аминь , аминь , аминь .

КОНДАК 2

Радуйся , Святая Святых большая . Богородице Дево , радуйся ,
Благодатная Мария , Господь с Тобою : благословенна Ты в женах и благословен плод чрева Твоего , яко Спаса родила еси душ наших .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 2

Пресвятая Троица помилуй нас : Господи очисти грехи наша :
Владыко , прости беззакония наша : Святой посети и исцели немощи наша ,
Имени Твоего ради .
Господи помилуй : Господи помилуй : Господи помилуй .
Слава Единому Господу Отцу и Сыну и Святому Духу ,
и ныне и присно и во веки веков .
Аминь , аминь , аминь .

КОНДАК 3

Достойно есть яко воистинну блажити Тя Богородицу , Присноблаженную и Пренепорочную и Маму Бога нашего . Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим , без истления Бога Слова рождшая ,
сущую Богородицу Тя величаем .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 3

Помилуй мя , Боже , по велицей милости Твоей , и по множеству щедрот Твоих очисти беззаконие мое . Наипаче омый мя от беззакония моего , и от греха моего очисти мя ; яко беззаконие мое аз знаю , и грех мой предо мною есть выну . Тебе Единаму согреших и лукавое пред Тобою сотворих , яко да оправдишися во словесех Твоих , и победиши всегда судити Ти . Се бо , в беззакониих зачат есмь , и во гресех роди мя мама моя . Се бо , истину возлюбил еси ; безвестная и тайная премудрости Твоея явил ми еси . Окропиши мя иссопом , и очищуся ; омыеши мя , и паче снега убелюся . Слуху моему даси радость и веселие ; возрадуются кости смиренныя . Отврати лице мое от грех моих и вся беззакония моя очисти . Сердце чисто созижди во мне , Боже , и дух прав обнови в утробе моей . Не отвержи мене от лица Твоего и Духа Святого не отыми от мене . Воздаждь ми радость Спасения Твоего и Духом Владычним утверди мя . Научу беззаконныя путям Твоим и нечестивые к Тебе обратятся . Избави мя от кровей , Боже , Боже Спасения моего ; возрадуется язык мой правде Твоей . Господи устне мои отверзеши , и уста мои возвестят хвалу Твою . Яко аще бы восхотел еси жертвы , дал бых убо : всесожжения не благоволиши . Жертва Богу дух сокрушен , сердце сокрушенно и смиренно Бог не уничижит . Ублажи , Господи , благоволением Твоим Сиона , и да созиждутся стены Иерусалимския . Тогда благоволиши жертвы правду , возношения и всесожегаемая , тогда возложат на алтарь Твой тельцы .
Аминь , аминь , аминь .

КОНДАК 4

Рождество Твое Богородице Дево , Радость возвести всей Вселенной : из Тебе бо возсияло Солнце правды Христос Бог наш , и разрушив клятву , даде благословение , и упразднив смерть , дарова нам живот вечный . Преславная Приснодево , Мама Христа Бога , принеси нашу молитву Сыну Твоему и Богу нашему , да Спасет Тобою души наша .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 4

Упование мое Отец , прибежище мое Сын , покров мой Дух Святой : Троица Святая слава Тебе .
Отче наш , Иже еси на Небеси : Да святится Имя Твое : да приидет Царствие Твое : да будет воля Твоя : яко на Небеси и на земли : Хлеб наш насущный даждь нам днесь : и остави нам долги наша , якоже и мы оставляем должникам нашим : и не введи нас во искушение , но избави нас от лукаваго : ибо Твое есть Царство и Cила и Слава во веки. Аминь.
Господи Иисусе Христе , Сыне Божий , молитв ради Пречистыя Твоея Мамы и всех святых , помилуй нас .
Царю Небесный , Утешителю , Душе Истины , Иже везде сый и вся исполняяй , Сокровище благих и жизни Подателю , прииди и вселися в ны , и очисти ны
от всякия скверны , и Спаси, Блаже, души наша .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .
Аминь , аминь , аминь .

КОНДАК 5

Мама Божия Пречистая воззри на мя грешнаго , и от сети дьявола избави мя , и на путь покаяния настави мя , да плачуся дел моих горько . Богородице Дево , от видимаго и невидимаго зла сохрани мя , Пречистая , и приими молитвы моя , и донеси я Сыну Твоему , да даст ми ум творити волю Его .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 5

Да воскреснет Бог и расточатся врази Его , и да бежат от лица Его ненавидящии Его . Яко исчезает дым , да исчезнут ; яко тает воск от лица огня , тако да истребятся беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением и в веселии глаголющих : Радуйся , Пречестный и Животворящий Кресте Господень , прогоняяй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа , во ад сошедшаго и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякаго супостата . О , Пречестный и Животворящий Кресте Господень ! Помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки .
Аминь , аминь , аминь.

КОНДАК 6

Не имамы иныя помощи , не имамы иныя надежды , разве Тебе , Владычице .
Ты нам помози , на Тебе надеемся , и Тобою хвалимся , Твои бо есмы рабы ,
да не постыдимся . Воистину Богородицу Тя исповедуем , Cпасеннии Тобою ,
Дева Чистая , c безплотными лики Тя величающе .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 6

Господи Иисусе Христе , Сыне Божий , ради честнейшия Мамы Твоея , и безплотных Твоих Ангел , Пророка и Предтечи и Крестителя Твоего , богоглаголивых же апостол , светлых и добропобедных мученик , преподобных и богоносных служителей Отца , и всех святых молитвами , избави мя обстояния бесовскаго . Ей , Господи мой и Творче , не хотяй смерти грешнаго , но якоже обратитися и живу быти ему , даждь и мне обращение окаянному и недостойному ; изми мя от уст пагубного змия , зияющаго пожрети мя и свести во ад жива .
Ей , Господи мой , утешение мое , Иже мене ради окаянного в тленную плоть облокийся , исторгни мя от окаянства , и утешение подаждь души моей окаянней . Вкорени в сердце мое творити Твоя повеления , и оставити лукавая деяния ,
и получити блаженства Твоя : на Тя бо , Господи , уповах , Спаси мя .
Аминь , аминь , аминь.

КОНДАК 7

На месте озлобления немощи смирившагося , Дево , исцели , из нездравия во здравие претворяющи . Слово Божие в Тя вселися , Богородице , и человекам Тя показа Небесную лествицу ; Тобою бо к нам Вышний сошел есть .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 7

Господи , Царю Небесный , Утешителю , Душе истины , умилосердися и помилуй мя грешнаго раба Твоего , и отпусти ми недостойному , и прости вся , елика Ти согреших днесь яко человек , паче же и не яко человек , но и горее скота , вольныя моя грехи и невольныя , ведомыя и неведомыя : яже от юности и от науки злы , и яже суть от нагльства и уныния . Аще Именем Твоим кляхся , или похулих е в помышлении моем ; или кого укорих ; или оклеветах кого гневом моим , или опечалих , или о чем прогневахся ; или солгах , или безгодно спах , или нищ прииде ко мне , и презрех его ; или брата моего опечалих , или свадих , или кого осудих ; или развеличахся , или разгордехся , или разгневахся ; или стоящу ми на молитве , ум мой о лукавствии мира сего подвижеся , и развращение помыслих ;
или объедохся , или опихся , или без ума смеяхся ; или лукавое помыслих , или доброту чуждую видев , и тою уязвлен бых сердцем ; или неподобное глаголах , или греху брата моего посмеяхся , моя же суть безчисленная согрешения ; или о молитве не радих , или иное что содеях лукавое , не помню , та бо вся и больша сих содеях . Помилуй мя , Творче мой , Владыко , унылаго и недостойнаго раба Твоего , и остави ми , и отпусти , и прости мя , яко Благ и Человеколюбец , да с Миром лягу , усну и почию , блудный , грешный и окаянный аз , и поклонюся , и воспою , и прославлю Пречестное Имя Твое , со Отцем , и Единородным Его Сыном , ныне и присно и во веки .
Аминь , аминь , аминь.

КОНДАК 8

Сладчайшая Пресвятая Богородица , Спаси нас . Премудрости исполни всех и крепости Божественныя , Ипостасная Премудросте Вышняго ,
Богородицы ради , верою вопиющих : отец наших Боже , Благословен еси .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 8

Ненавидящих и обидящих нас прости , Господи Человеколюбче , Благотворящим благосотвори . Братиям и сродникам нашим даруй яже ко Спасению прошения в жизнь вечную . В немощех сущия посети и исцеление даруй . Иже на мори управи . Путешествующим спутешествуй . Служащим и милующим нас грехов оставление даруй . Заповедовавших нам недостойным молитися о них помилуй по велицей Твоей милости . Помяни , Господи , прежде усопших отец и братий наших и упокой их идеже присещает свет лица Твоего . Помяни , Господи , братий наших плененных и избави я от вскаго обстояния . Помяни , Господи плодоносящих и доброделающих во святых Твоих церквах , и даждь им яже ко Спасению прошения в жизнь вечную . Помяни , Господи , и нас , смиренных и грешных и недостойных раб Твоих , и просвети наш ум светом разума Твоего , и настави нас на стезю заповедей Твоих , молитвами Пречистыя Владычицы нашея Богородицы и Приснодевы Марии и всех Твоих святых : яко Благословен еси во веки веков .
Аминь , аминь , аминь.

КОНДАК 9

Святая Святых Большая , рождшая всех святых Святейшее Слово и Радость Жизни всему миру явившая , приими моление недостойных раб Твоих и подаждь нам , просящим , велию Твою милость .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 9

Аллилуия ! Аллилуия ! Аллилуия !
Исповедаю Тебе Господу Богу моему и Творцу , во Святой Троицы Единому , славимому и покланяемому : Единому Господу Отцу и Сыну и Святому Духу , вся мои грехи : ведомые и неведомые , вольные и невольныя : яже содеях во все дни живота моего , и на всякий час , и в настоящее время , и в прешедшия дни и нощи : делом , словом , помышлением : всякою неправдою , блудом , лукавством , корыстолюбием , злобою , завистию , убийством , распрею , обманом , злонравием , злоречием , клеветничеством , Богоненавистничеством , обидами , самовосхвалением , гордынию , изобретательностию на зло , непослушанием родителям , безрассудством , вероломством , нелюбовию , непримиримостию , немилостивостию - делая и одобряя делающих : и всеми моими чувствы : зрением , слухом , обонянием , вкусом , осязанием и прочими моими грехи : душевными вкупе и телесными . Имиже Тебя Бога моего и Творца прогневах и Ближняго моего онепрвдавах :
о сих жалея , винна себе Тебе Богу моему представляю , и имею волю каятися : точию , Господи Боже мой , помози ми , со слезами смиренно молю Тя : прешедшия же согрешения моя милосердием Твоим прости ми , и разреши от всех сих , яже изглаголах пред Тобою , яко Благ и Человеколюбец .
Аминь , аминь , аминь .

КОНДАК 10

Призри на мя недугующаго , Всенепорочная , и разреши страсти моя лютыя и неудобоисцельныя , яко да величаю Тебя , возвеличившую все человечество . Дреманием ленностным одержимь есмь , сон греховный тяготит сердце мое : Твоим , Сладчайшея Надеждо , бденным Ходатайством , воздвигни и Спаси мя .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 10

Боже , очисти мя грешнаго , яко николиже сотворих благое пред Тобою ; но избави мя от лукаваго , и да будет во мне воля Твоя , да неосужденно отверзу уста моя недостойная и восхвалю Имя Твое , Святое :
Единаго Господа Отца и Сына и Святого Духа , ныне и присно и во веки веков .
Аминь , аминь , аминь .

КОНДАК 11

Умилостиви и мне сущаго от утробы Твоея , Владычице , и соблюди мя нескверна раба Твоего и непорчна , яко да прием Умнаго бисера , Освящуся . Марие , Мама Божия , благоухания честное селение , Твоими молитвами сосуд мя избранный соделай , яко да Освящений Причащуся Сына Твоего .
Святой Боже , Святой Крепкий , Святой Безсмертный :
помилуй мя .

ИКОС 11

Тя благословим вышний Боже и Господи милости , творящаго присно с нами великая же и неизследованная , славная же и ужасная , ихже несть числа подавшаго нам исцеление в упокоение немощи нашея , и ослабление трудов многотрудныя плоти . Благодарим Тя , яко не истребил еси нас со беззаконьми нашими но человеколюбствовал еси обычно , и в нечаянии лежащия ны воздвигл еси , во еже славословити державу Твою . Темже молим безмерную Твою благость , просвети наша мысли , очеса , и ум наш от тяжкаго сна ленности возстави : отверзи наша уста , и исполни я Твоего хваления , яко да возможем непоколеблемо пети же и исповедатися Тебе , во всех и от всех славимому Богу , Безначальному Отцу , со Единородным Твоим Сыном , и Всесвятым и Благим и Животворящим Твоим Духом , ныне и присно и во веки веков .
Аминь , аминь , аминь .

КОНДАК 12

Милосердия двери отверзи нам , благословенная Богородице , надеющиеся на Тя да не погибнем , но да избавимся Тобою от бед : Ты бо еси Спасение Рода Христианскаго .
Аллилуия ! Аллилуия ! Аллилуия !
Свят Свят Свят Господь Саваоф Вседержитель !
вся Земля и Небеса полны Славы Его !

ИКОС 12

Взбранней Воеводе победительная , яко избавельшеся от вечныя смерти благодатию от Тебе рождшагося Христа Бога нашего и Твоим Маминым пред Ним ходатайством , благодарственная восписуем Ти , раби Твои : яко имущая державу непобедимую , от всяких нас бед и скорбных обстояний свободи , зовущих :
Радуйся Благодатная Богородице Дево : Пресвятая Радость всех Святых .
Аллилуия ! Аллилуия ! Аллилуия !
Свят Свят Свят Господь Саваоф Вседержитель !
вся Земля и Небеса полны Славы Его !

КОНДАК 13

Благого Царя благая Мама , Пречистая и Благословенная Богородице Марие , милость Сына Твоего и Бога нашего излей на страстную мою душу и Твоими молитвами настави мя на деяния благая , да прочее время живота моего без порока прейду и Тобою рай да обрящу . Богородице Дево , едина Чистая и Благословенная .
Свят Свят Свят Господь Саваоф Вседержитель !
вся Земля и Небеса полны Славы Его !

( Этот кондак читается трижды , затем 1 – й икос Господи ! Ты прибежище мое … и 1 - й кондак Святой Боже , Cвятой Крепкиий , Святой Безсмертный … )


МОЛИТВА

Владыко Господи Иисусе Христе Боже мой , иже неизреченнаго ради Твоего Человеколюбия на конец веков во плоть облокийся от Приснодевы Марии , славлю о мне Твое спасительное промышление , человек Твой , Владыко ; песнословлю Тя , яко Тебе ради Отца познах ; благословлю Тя , Его же ради и Дух Святой в мир прииде ; покланяюся Твоей по плоти Пречистей Мамы , таковей страшной тайне послужившей ; восхваляю Твоя Ангельская ликостояния , яко воспеватели и служители Твоего величиствия ; ублажаю Предтечу Иоанна , Тобою крещаемаго , Господи ; почитаю и произвестившия Тя пророки , прославляю апостолы Твоя святыя ; торжествую же и мученники , священники же Твоя славлю ; покланяюся преподобным Твоим , и вся Твоя праведники пестунствую . Таковаго и толикаго многаго и неизреченнаго лика Божественнаго в молитву привожду Тебе , всещедрому Богу , человек Твой , и сего ради прошу моим согрешением прощения , еже даруй ми всех Твоих ради святых , изряднее Святых Твоих Щедрот , яко БлагоСловен еси во векА : Аминь ! Аминь ! Аминь !